logo1

 

Zapraszamy wszystkich chętnych na treningi łucznicze, które odbywają się w miejscowości Majdy - Klub łuczniczy Warmia Archers zaprasza na Treningi łucznicze dla początkujących i zaawansowanych. Zawsze w niedzielę o 9:30 . Zapewniamy sprzęt dla początkujących


Zachęcamy do aktywnego wypoczynku z łukiem w ręku całe rodziny. Instruktorzy łucznictwa będą odkrywać tajniki tego precyzyjnego sportu, uczyć prawidłowej postawy, a także zachęcać do uprawiania tej dyscypliny i uczestnictwa w zawodach amatorskich razem z nami.

Początkującym łucznikom zapewniamy sprzęt i wsparcie techniczne.

Więcej informacji o treningach i łucznictwie w tekście poniżej


Kontakt:

Robert:    693 639 764
Marta:     505 062 416
Znajdziecie nas również na FB

treningi łucznicze w Majdach

  Przygodę z łucznictwem terenowym można zacząć w każdym wieku, a w turniejach łuczniczych biorą udział całe rodziny. Po krótkim treningu łuczniczym z instruktorem można już opanować podstawowe umiejętności , pozwalające na czerpanie przyjemności ze strzelania z łuku. Popularne łucznictwo terenowe, polegające na strzelaniu do celi ustawionych w lesie, pozwala przyjemnie i aktywnie spędzić wolny czas.

Dzięki zaangażowaniu Stowarzyszenia Łuczników Warmii „Warmia Archers” w popularyzację łucznictwa, min. poprzez zajęcia łucznicze w Majdach, na naszym terenie, liczba łuczników na naszym terenie stale się zwiększa. Liczne pokazy łucznicze, regularne treningi łucznicze lub spotkania powodują wzrost zainteresowania tym sportem wśród dzieci, widać to zwłaszcza na treningach łuczniczych gdzie najmłodsi stanowią około 30% wszystkich trenujących. Takie treningi łucznicze odbywają się w Majdach w każdą niedzielę o 9:30 , pod nadzorem wykwalifikowanych instruktorów. Aby zacząć przygodę z łucznictwem nie jest potrzebny własny sprzęt łuczniczy, na początek każdy może skorzystać z łuków udostępnionych przez klub i wybrać ten który jest najbardziej dopasowany do jego indywidualnych warunków fizycznych (każdy łucznik ma inny łuk, czy strzały) . Dzięki temu kupno własnego łuku nie jest obarczone ryzykiem zakupu nieodpowiedniego łuku, co jest bardzo ważne gdyż zbyt silny łuk nie jest zalecany początkującym łucznikom i może być przyczyną kontuzji. Zakup własnego sprzętu łuczniczego na początek przygody z łukiem to koszt 500pln za nowy sprzęt, ten sam sprzęt, ale używany możemy nabyć na giełdzie łuczniczej za około 300pln. Na sprzęt dla początkujących jest zawsze popyt więc bez problemu go sprzedamy za kwotę niewiele mniejszą od zakupu.

Łucznictwo jest sportem dla ludzi w każdym wieku, na zawodach łuczniczych można spotkać zarówno seniorów 70+ jak i dzieci w wieku 4-6 lat które pod nadzorem swoich rodziców rozpoczynają łucznicze zmagania. Środowisko łucznicze jest bardzo przyjazne i otwarte na nowe osoby, jeżdżąc po zawodach bez problemu nawiążemy liczne znajomości i przyjaźnie. Bardzo ważnym elementem łucznictwa są zawody, a na ich brak w naszym rejonie nie możemy narzekać. Od 2012 roku w Majdach, zawsze w Lutym i Maju, organizowane są zawody które cieszą się dużym uznaniem wśród łuczników z całej Polski. Do tego zawody lokalne Łucznicze Spotkania Z Wilkiem. Dobra organizacja i profesjonalne przeprowadzone zawody, zostały zauważone przez Polską Federację Łucznictwa Terenowego PFAA, która powierzyła Stowarzyszeniu „Warmia Archers” przeprowadzenie w dniach 13-15 września 2019 roku Mistrzostw Polski w Łucznictwie Terenowym 3D w Majdach. W dwudniowych zmaganiach wzięło udział prawie 200 łuczników ze wszystkich rejonów Polski.

Mamy nadzieję iż przekonaliśmy Was do treningów łuczniczych, a wzrost popularności łucznictwa wśród mieszkańców Olsztyna i okolicznych gmin to tylko kwestia czasu.
Czego wszystkim życzymy i jako klub łuczniczy Warmia Archers zapraszamy Was na treningi w Majdach
treningi łucznicze olsztyn
Zajęcia łucznicze olsztyn

nauka strzelania z łuku