Warmińska Grupa Łucznicza

Warmińska Grupa Łucznicza powstała w Dobrym Mieście w 2009 r. z inicjatywy kilku osób, które odkryły w łucznictwie swoją pasję.

Wspólne spotkania i treningi przyczyniły się do powstania klubu łuczniczego, mającego na celu propagowanie tego sportu na naszym terenie. Cel ten jest realizowany dzięki zaangażowaniu osób prowadzących treningi i organizujących zawody. Początkowo były to turnieje halowe i terenowe, rozgrywane w małym gronie gdzie wyniki raczej były łatwe do przewidzenia ;-).

Brakowało nam czegoś nowego... i tak właśnie pojechaliśmy na nasze pierwsze zawody terenowe w Polskę. Zmobilizowało nas to do organizowania zawodów w większym gronie, z ciekawiej ustawionymi celami.

Od 2012 roku przygotowujemy zawody terenowe, na które zapraszamy łuczników z całej Polski. Są to Zimowy i Wiosenny Field w Majdach, czerwcowe 3D w Rucianym –Nidzie oraz wrześniowe 3D w okolicach Dobrego Miasta (przez ostatnie lata było to Wichrowo, gdzie mieszka słynny dzik Bolek). Dodatkowo przed nadejściem zimy spotykamy się w Ornecie, gdzie podczas spotkania organizacyjno –integracyjnego odbywają się zawody halowe.

Wyjeżdżamy także na zawody łucznicze w Polscę. Są to głównie zawody tarczowe w których uczestniczą łucznicy klasyczni i bloczkowi a także 3D dla wszystkich kategorii sprzętowych oraz na turnieje skierowane do łuczników tradycyjnych.

Podczas wszystkich zawodów poszerzamy grono pasjonatów łucznictwa, zdobywamy nowe doświadczenia i weryfikujemy postępy treningowe.

Z roku na rok nasza Grupa staje się oraz liczniejsza, pojawiają się też nowe projekty. Coraz więcej nowych osób pojawia się na treningach w Olsztynie, gdzie prowadzimy Kortowski Klub Łuczniczy. Coraz więcej osób bierze udział w zawodach i z coraz większych sukcesów możemy się cieszyć. Do swych osiągnięć zaliczamy nie tylko wyniki sportowe, ale także liczne grono łuczników przyjeżdżających na nasze imprezy z różnych stron Polski. Łucznictwo staje się co raz bardziej popularne na Warmii, a Warmińska Grupa Łucznicza jest rozpoznawana nie tylko w naszym regionie, ale także w całym kraju.

WGŁ związane jest z Polskim Stowarzyszeniem Łucznictwa Tradycyjnego oraz Polskim Związkiem Łuczniczym.

Cieszy nas bardzo frekwencja na miejscowych zawodach, staramy się aby ich formuła była atrakcyjna dla uczestników. Tak więc zawody z cyklu Pucharu Warmii i Mazur w  2015 roku, cykl zawodów Ligi Północ, są efektem naturalnego rozwoju współzawodnictwa w tej dyscyplinie w naszym regionie.