Komunikat organizatora PBHC2018 - PFAA 2 Mistrzostwa Polski w Łucznictwie 3D

18. 07. 05

Polish Field Archery Association, Klub Łuczników 560, mają zaszczyt zaprosić Wszystkich Łuczników terenowych na Drugie Mistrzostwa Polski 3D organizowane zgodnie z zasadami IFAA / PFAA – Polish Bowhunter Championships PBHC 2018.

Wraz z powstaniem PFAA w 2016 roku, promujemy zasady IFAA w Polsce, przetłumaczyliśmy je na język polski, zorganizowaliśmy wiele zawodów , po to aby w praktyce nauczyć się tych zasad i zobaczyć jak super się strzela zawody 3D wg. tych zasad.
Dzięki temu, że strzelamy według tych samych zasad jak reszta łuczniczego świata, nasze wyniki zapisane w IFAA –PFAA scorecard, są porównywalne z wynikami naszych kolegów z 50 krajów świata gdzie obecne są federacje łucznicze zrzeszone w IFAA. Zawody IFAA, rozgrywane są w zgodzie ze standardami w których określona jest ilość figur 3D z każdej z 4 grup podzielonych wg. wielkości strefy punktowej oraz odległości od celu które w przypadku największych figur nie mogą przekroczyć 54,85 m. Wszystko to składa się na niezwykle emocjonujące i satysfakcjonujące zawody, które mamy nadzieję przyniosą nową jakość w naszym łucznictwie 3D.

PBHC2018 będą to drugimi Mistrzostwami rozgrywanymi w zgodzie z obowiązującymi zasadami IFAA i podobnie jak to było w zeszłym roku w ramach zawodów przewidujemy strzelanie 3 rund 3D IFAA, 3D Unmarked Distances (3 strzały), 3D Standard Round (2 strzały) oraz 3D Hunting Round (1 strzała), co rozłożone na dwa dni oznacza, że każdy uczestnik mistrzostw odda pomiędzy 112 a 168 punktowanych strzał.

Zgodnie z wymogami IFAA , możemy utworzyć grupy o maksymalnej wielkości 6 łuczników. co pomnożone przez liczbę celów na trasie oznacza, że w PBHC 2018 może wziąć udział maksymalnie 168 łuczniczek i łuczników. W przypadku przekroczenia tej liczby osoby chcące wziąć udział w zawodach będą zapisywane na listę rezerwową, a organizatorzy podejmą w stosownym momencie decyzję w sprawie ew. powiększenia listy startowej co związane będzie z koniecznością zbudowania drugiej ścieżki łuczniczej.

Mistrzostwa PBHC2018 zostaną zorganizowane w miejscowości Łazy w lasach przylegających do malowniczej rzeki Liwiec, w otulinie Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego.
Kategorie sprzętowe zgodne z IFAA plus jak zwykle na zawodach rangi mistrzowskiej PFAA kategoria sprzętowa Eastern Traditional Bow specjalnie dla naszych zekierowców .