Komunikat organizatora PFAC2018 - PFAA I Mistrzostwa Polski w Łucznictwie Field

18. 07. 05

Polish Field Archery Association, Klub Łuczników 560, Łucznicza Wataha mają zaszczyt zaprosić Wszystkich Łuczników terenowych na pierwsze Mistrzostwa Polski w Łucznictwie Field wg. formuły PFAA/IFAA – PFAC2018 – Polish Field Archery Championships 2018.
Formuła Field PFAA/IFAA zdobywa coraz szersze grono entuzjastów Polsce, zachwyconych możliwością strzelania do 65 cm tarczy z ponad 70 metrów. W naszej ocenie strzelanie field w formule PFAA/ IFAA jest bardzo ciekawą formą uprawiania łucznictwa terenowego, która pozwala kształtować i podnosić umiejętności łuczników terenowych na najwyższy poziom. Od lat strzelanie fielda, wg tych zasad praktykowane jest w krajach Europy zachodniej i co by nie mówić poziom sportowy osiągany przez ich łuczników, jest póki co wyższy niż nas. Pora to zmienić a naszym wkładem jest i będzie popularyzowanie łucznictwa field wg. formuły PFAA/IFAA
Zapraszamy do Łazów na 2 dniowe zawody obejmujące 2 razy rundy Field i Hunter łącznie 2 x 560 pkt = 1120 pkt do zdobycia. Kategorie sprzętowe zgodne z IFAA plus jak zwykle na zawodach rangi mistrzowskiej PFAA kategoria sprzętowa Eastern Traditional Bow specjalnie dla naszych zekierowców .